Довідка > Дані користувача > ЕЦП ДСТУ 4145-2002
Створення та реєстрація ЕЦП ДСТУ 4145-2002
У деяких випадках принциповим є відповідність статусу електронного цифрового підпису частині першій статті 3 Закону України «Про електронний цифровий підпис», тобто коли ЕЦП за правовим статусом прирівнюється до власноручного підпису (печатки) в силу закону (без укладення спеціального договору). Для таких випадків передбачено використання ЕЦП відповідно до національного стандарту України ДСТУ 4145-2002.

На особистій сторінці виберіть «Створення ключів ЕЦП ДСТУ 4145-2002 та реєстрація сертифікату відкритого ключа» (на малюнку 1 червона стрілка).

Малюнок 1

З'явиться вікно «ЕЦП ДСТУ 4145-2002» (малюнок 2) з трьома вкладинками «Ключова пара», «Сертифікат» та «Реєстрація на УМВБ». Вкладинка «Сертифікат» недоступна, доки не буде створена та/або завантажена ключова пара.

Малюнок 2

Якщо Ви тільки почали процес створення та реєстрації ЕЦП, виберіть опцію «Створити нову ключову пару» (на малюнку 2 червона стрілка 1), та виконайте дії, дотримуючись інструкції - введіть та підтвердіть пароль, натисніть «Згенерувати» та у діалоговому вікні збереження файлу вкажіть місце та задайте ім'я для файла-сховища Вашого ЕЦП (для приклада, нехай буде uice.key). По завершенні Ви отримаєте відповідне повідомлення (малюнок 3)

Малюнок 3

Зауважте, що індикатор завантаження ЕЦП у пам'ять комп'ютера (на малюнку 2 червона стрілка 3) тепер виглядатиме як на малюнку 4, а вкладинка «Сертифікат» стає доступною.

Малюнок 4

Наступний крок - створення запиту для отримання сертифікату. Перейдіть на вкладинку «Сертифікат» (малюнок 5).

Малюнок 5

Виберіть опцію «Запит для отримання сертифікату відкритого ключа» (на малюнку 5 червона стрілка 1), та виконайте дії, дотримуючись інструкції (дані ПІБ беруться з особової картки, тож якщо є необхідність, редагуйте там), натисніть «Створити запит» та у діалоговому вікні збереження файлу вкажіть місце та задайте ім'я для файла у якому будуть зберігатися дані запиту на сертифікат (для приклада, нехай буде uice.p10). По завершенні Ви отримаєте відповідне повідомлення.

Отже, на цьому етапі Ви маєте два файли: перший - з особистим ключем (у прикладі uice.key), який Ви будете використовувати у подальшому для підпису і який потрібно тримати у надійному місці, та другий - з запитом на сертифікат (у прикладі uice.p10), який потрібно передати у (акредитований) центр сертифікації ключів для отримання (посиленого) сертифікату відкритого ключа.

Після отримання файлу сертифікату у центрі сертифікації Ви знову заходите на особисту сторінку та вибираєте «Створення ключів ЕЦП ДСТУ 4145-2002 та реєстрація сертифікату відкритого ключа».
На цей раз на вкладинці «Ключова пара» виберіть опцію «Завантажити раніше створену ключову пару» (на малюнку 2 червона стрілка 2), введіть пароль та вкажіть місце файлу-сховища вашого ключа (у прикладі uice.key).
Після завантаження ключа перейдіть на вкладинку «Сертифікат» і там, аналогічно, виберіть опцію «Завантажити сертифікат» (на малюнку 5 червона стрілка 2) та вкажіть місце файлу сертифікату який Ви отримали у центрі сертифікації.
Якщо все гаразд (відкритий ключ сертифіката відповідає ключу зі сховища ЕЦП), то індикатор завантаження ЕЦП у пам'ять комп'ютера тепер виглядатиме як на малюнку 6

Малюнок 6

а на вкладинці «Реєстрація на УМВБ» стає доступною можливість зареєструвати сертифікат відкритого ключа на сервері УМВБ (кнопка «Зареєструвати на УМВБ»), малюнок 7

Малюнок 7

Натисніть на кнопку «Зареєструвати на УМВБ», і якщо реєстрація пройшла успішно, в списку вже зареєстрованих сертифікатів (нижче на цій же вкладинці) Ви побачите відповідний запис (малюнок 8)

Малюнок 8

Відтепер Ви можете застосовувати свій ЕЦП у системі УМВБ впродовж терміну дії сертифікату.

Довідка < Дані користувача < ЕЦП ДСТУ 4145-2002